Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace

Prodejci elektrospotřebičů nejsou podle názoru Ministerstva životního prostredí povinni prevzít od zákazníka starý spotřebič prřmo na prodejně Povinností maloobchodního prodejce je přesně informovat zákazníka o sběrných místech. Lze mít přímo na prodejně vystavený seznam sběrných dvorů blízko místa prodejny nebo lze tuto informaci vyhledat na stránkách Ministerstva životního prostredí nebo na stránkách kolektivních systémů - ELEKTROWIN.

V rámci novelizace zákona musí dovozce nebo výrobce vybírat tzv. recyklační příspěvek (poplatek) vybíraný na historická elektrozařízení. Tato částka je určená k financování zpětného odběru, zpracování, využití a odstranení použitého elektrozařízení pocházejícího z domácnosti, které bylo uvedeno na trh do 13. 8. 2005. Je tedy určen i na zpětný odběr a další nakládání s použitým elektrozařízením uvedeným na trh dnes již neexistujícími výrobci, dovozci, prodejci apod.

Dovozci a výrobci mají možnost výši příspevku uvádět na svých dokladech. Predpokládá se, že každý výrobce tuto možnost využije. Následně pak jsou všichni prodejci povinni uvádět náklady na sběr, zpracování a likvidaci historického elektrozarřzení odděleně. Proto i na našich prodejních dokladech vystavovaných po 1. zárí 2005 bude uvedena položka - "Príspevek na historické elektrozarízení - PHE".

Od 1.5.2009 dochází ke změně ceny recyklacních příspěvků!
Do vyprodání zásob jsou prodejci oprávněni účtovat původní cenu PHE poplatku

PoplatekDOMÁCÍ ELEKTROSPOTŘEBIČE
218,61 KčChlazení (velké chladicí zařízení, chladničky, kombinace chladničky a mrazničky, mrazničky, ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchovávání a skladování potravin)
66,09 KčVelké domácí spotřebiče (pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, elektrické sporáky, ostatní velká zařízení používaná k vaření a jinému zpracování potravin, ostatní velké domácí spotřebiče v jiné podskupině neuvedené)
12,19 KčVysavače (vysavače, čistící stroje na koberce, ostatní zařízení pro čištění), varná deska, mikrovlnná trouba, odsavač, topení apod.
3,04 KčMalé domácí spotřebiče (žehličky a jiné spotřebiče používané k žehlení, mandlování a další péči o oděvy, topinkovače, fritovací hrnce, mlýnky, kávovary a zařízení pro otevírání nebo uzavírání nádob nebo obalu, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, masáže nebo jinou péči o tělo, hodiny, budíky a zařízení pro úcely měření, indikace nebo registrace času, váhy, elektrické ventilátory malé)

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×