Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
5 otázek pro Jiřího Fullera: Specialistu na náhradní díly ke spotřebičům rodiny Whirlpool Corporation
Jiří Fuller
19.3.2018
7 minut čtení

Za odborností AP Servisu stojí stabilní tým, úzce specializovaný na sortiment rodiny Whirlpool Corporation. Jiří Fuller jde všem příkladem – pracuje u nás už od roku 1992. Co o sobě prozradil?

1. Jak ses dostal k AP Servisu?

Svět elektroniky mě bavil už od mala, asi jako každého kluka. Když jsem končil školu a poohlížel se po první práci, náhodou v AP Servisu hledali nového prodejce náhradních dílů. Tak jsem se přihlásil, vyšlo to a jsem tu dodnes. Neuvěřitelné, vidím to jako tehdy a přitom je to už skoro 26 let. Asi to byl osud. Tuhle atmosféru a super lidi bych za nic nevyměnil.

2. Co obnáší práce specialisty na náhradní díly?

Mám na starost kompletní poradenství a prodej náhradních dílů, příslušenství a doplňků ke spotřebičům z rodiny Whirlpool Corporation. Sortiment se každý den mění, vyvíjí. Zažil jsem ještě éru praček Tatramat nebo mrazáků Polar. Pak vše přešlo pod Whirlpool a přidaly se postupně značky Bauknecht, KitchenAid a naposled Hotpoint a Indesit. Všechny výrobky se musím „naučit“ do posledního šroubku, abych hned přesně věděl, po kterém komponentu sáhnout. Na starost mám i zákaznické reklamace náhradních dílů, ale těch naštěstí není tolik.

3. Jaké problémy pomůžeš zákazníkům vyřešit?

Když máte poruchu spotřebiče a hledáte ten správný náhradní díl, rád vám pomůžu vybrat. Stejně tak i vhodné doplňky nebo příslušenství. Ideální je mít k ruce připravený servisní kód, který většinou začíná čísly 85. Vyhledání vhodného dílu pak jde mnohem snáz.

Poradím samozřejmě i s domácí instalací jednoduchých dílů – třeba otočných knoflíků nebo plastových madel. Roste také poptávka po čističích a dalších originálních doplňcích Wpro. Vždycky je lepší používat značkové tablety do myčky, prací prášky i čističe. Prodlouží se tak životnost spotřebičů.

4. Můžeš popsat svůj běžný pracovní den?

Žádný den není stejný. Na prvním místě jsou samozřejmě zákazníci, a tak jsem celou pracovní dobu na telefonu a e-mailu. Jakmile se v systému objeví objednávka, odbavím ji a předávám řidičům. Všechno je to čím dál víc automatizované a rychlejší. V mezidobí se věnuji odborné činnosti – hlavně správě databází dílů s diagnostickým zaměřením pro servisní techniky.

5. Jsi známý tím, že rád sleduješ trendy v oboru. Kam tedy směřují?

Logistika i technologie jsou čím dál sofistikovanější a jsem rád, že se částečně můžu na jejich vývoji podílet. A svět domácích spotřebičů? Ten se vyvíjí až neuvěřitelně rychle. Pamatuji pračky poháněné obyčejným řemenem, dnes všechno řídí citlivé elektromotory. Naši technici ale nespí, stále se vzdělávají a díky tomu umíme opravit všechny modely od starších až po ty nové.

Hlavním tématem současnosti je chytrá domácnost neboli Smart Home. Očekáváme, že pračky brzy budou komunikovat se sušičkami ohledně náplně bubnu, nebo že troubu jednoduše spustíte na dálku přes Wi-Fi. Už jsou k tomu i první signály – pračky ovládané přes mobil, nebo aplikace Yummly 2.0, která řídí chytré vaření. Vybere vám vhodný recept, pomůže při nákupu surovin a automaticky nastaví troubu na správný režim.


  • Štítky:
Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Jiří Fuller
Specialista na náhradní díly

Jirka rozumí sortimentu rodiny Whirlpool jako málokdo na českém trhu. Za 20 let praxe poznal každý spotřebič doslova do posledního šroubku. Aktivně se zajímá o všechny novinky v oboru.

Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

840 110 122

Po–Čt 8:00—18:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

VIDEONÁVOD: Jak vyčistit mobilní klimatizaci během 3 minut
Ivan Soukup

Ivan Soukup

22.6.2018
4 minuty čtení

Chcete mít doma nebo v kanceláři prima klima bez ohledu na venkovní počasí? Pořiďte si mobilní klimatizaci.

Zobrazit celý článek
Myčka nádobí nepracuje, jak má? Vyčistěte, nebo vyměňte mycí ramena
Marek Proche

Marek Proche

23.5.2018
7 minut čtení

Skleničky, talířky ani příbory nevyndáváte z myčky tak čisté, jak byste si přáli? Na vině mohou být ucpaná nebo poškozená mycí ramena.

Zobrazit celý článek
Čištění nástěnné klimatizace Whirlpool před sezónou
Marek Proche

Marek Proche

15.5.2018
4 minuty čtení

Zapínáte klimatizaci po zimě? Proveďte rychlou předsezónní údržbu. Čištěním ochráníte spotřebič od závady a ušetříte za energie.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Vlastní tým mechaniků
po celé Praze

Řešíme záruční
a pozáruční servis

Brhel Ondrej
Gasko Roman
Karpfinger Walter
Kohl Michal
Kral Roman.jpg
Mancal Marcel.jpg
Prochazka Milan
Pyskaty Petr
Sladek Michal
Soukup Ivan

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×