Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
5 otázek pro Marka Procheho: Vedoucího skladu náhradních dílů
Marek Proche
6. února 2018
3 minuty čtení

Marek Proche působí v AP Servisu už od roku 2000. Denně odbaví desítky objednávek a telefonátů týkajících se náhradních dílů. Co nám o své práci prozradil?

1. Marku, naposledy jsme spolu dělali rozhovor loni. Změnilo se něco na tvé práci?

Ano i ne. Pořád zajišťuji a koordinuji objednávky náhradních dílů ke spotřebičům Whirlpool, Hotpoint, Indesit, Bauknecht a starším značkám z rodiny Whirlpool – Polar a Ignis. Klíčové díly k pračkám, sušičkám a dalším domácím spotřebičům musíme mít pořád skladem. Technici si je tu vyzvednou a rovnou odjíždějí k zákazníkovi na opravu. Jednodušší díly, třeba plastová madla nebo těsnění, si zákazníci vymění sami – my jim součástku jen pošleme a poradíme, co a jak.

Náplň práce tedy zůstává stejná. Co se trochu změnilo, je to, že se teď víc věnuji přímo koncovým zákazníkům. Což mě baví nejvíc. Vidět, že svou prací pomáhám lidem vyřešit jejich problém.

2. Co by si měli zákazníci připravit k ruce, než ti zavolají?

Určitě servisní kód spotřebiče. Často se na něj zapomíná, nebo ho lidé zaměňují za EAN kód. Ale to je něco jiného. EAN je komerční označení pro prodej. Jen servisní kód nám dá informaci o konkrétním modelu spotřebiče. Díky němu pak objednáme 100% správný díl bez rizika chyby.

Většina servisních kódů je 12místných a v případě značky Whirlpool začíná trojčíslím 855…Stejně to mají i spotřebiče zakoupené v IKEA. Kódy většinou najdete zezadu spotřebiče nebo uvnitř po otevření dvířek.

3. Co konkrétně znamená mít na starost celý sklad náhradních dílů v AP Servisu?

Zodpovědnost za objednávky veškerých dílů. A to obousměrně – tedy od výrobce k nám a od nás buď přímo ke konkrétním zákazníkům, nebo servisním a jiným partnerům. Naštěstí to není tak složité, jak se zdá. Skoro vše už řídí počítač. Já ho jen kontroluji. Za každou objednávkou je totiž spousta procesů, které nejsou na první pohled vidět – od SMS reportingu až po obsluhu webového chatu.

4. Jaké změny chystáte v roce 2018?

Náš servisní e-shop prodělává velké změny. Loni jsme zavedli v ČR zatím jedinečný systém objednávek dílů – každý spotřebič teď v našem e-shopu najdete rozkreslený do posledního šroubku. Hned vidíte cenu za jednotlivé díly a rovnou i možnost objednávky.

Letos dostává e-shop servis-whirlpool.cz komplet nový design. Zjednoduší se objednávky, zpřehlední výpis produktů. Díky tomu zákazníci rychleji najdou vše potřebné.

5. Co bys vzkázal zákazníkům AP Servisu, kteří čtou náš rozhovor?

Asi takovou tu klasiku – věnujte svým domácím pomocníkům trochu péče. Pravidelné čištění filtrů u pračky nebo sušičky, odvápňování myčky nebo odmaštění trouby stojí rozhodně míň práce a nervů než následná oprava. Navíc zanesené spotřebiče „žerou“ mnohem víc energie.

Jednoduché pravidlo na závěr, které říkám skoro všem: Sami si opravíte většinu plastových dílů, ale nepouštějte se do ničeho, co souvisí s elektronikou. Moderní přístroje jsou čím dál citlivější. Amatérskou manipulací spotřebiči spíš uškodíte a zbytečně riskujete své zdraví.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Marek Proche
Marek vám rád pomůže s výběrem toho správného příslušenství nebo náhradního dílu. Má pod palcem celý proces objednávek od webchatu až po expedici.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 730

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Kupte vánoční dárek vašemu domácímu spotřebiči
Marek Proche

Marek Proche

14. listopadu 2022
3 minuty čtení

Dopřejte vaší pračce, sušičce, myčce, chladničce, troubě, varné desce, odsavači a dalším domácím pomocníkům kvalitní péči a originální příslušenství.

Zobrazit celý článek
Nově jsme pro vás přidali kompletní sortiment dílů zn. Indesit a vyhledávání náhradních dílů dle nového I.C. kódu spotřebičů rodiny Whirlpool
Jiří Fuller

Jiří Fuller

19. října 2022
6 minut čtení

Na výrobcích značek Whirlpool, Indesit , Hotpoint a dalších se nově objevil nový typ servisního kódu, který přesněji identifikuje váš spotřebič pro potřeby servisu i vyhledání náhradních dílů. Takzvaný Industrial Code. Týká se většiny nových produktů a reaguje na spojení značek Whirlpool a Indesit i v servisní části.

Zobrazit celý článek
FAQ
Náhradní díly pro IKEA spotřebiče
Jiří Fuller

Jiří Fuller

7. června 2021
3 minuty čtení

Věděli jste, že IKEA prodává spotřebiče značky Whirlpool pod svým brandem?

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×