Čištění nástěnné klimatizace Whirlpool před sezónou
Marek Proche
15. května 2018
3 minuty čtení

Zapínáte klimatizaci po zimě? Proveďte rychlou předsezónní údržbu. Vyplatí se to. Čištěním ochráníte spotřebič od závady a ušetříte za energie. Poznáte to i na čistotě vzduchu.

Nástěnné klimatizace Whirlpool vynikají moderní invertorovou technologií. Oproti běžným splitovým jednotkám ušetří přes 40 % energie, a to díky okamžitému startu na plný výkon. Pravidelným čištěním filtrů zajistíte správnou účinnost zařízení.

Domácí údržba vnitřní jednotky

 1. Odpojte spotřebič od elektrické sítě.
 2. Otřete vnější plochy měkkým vlhkým hadříkem.
 3. Čištění vzduchových filtrů: Otevřete přední kryt a vyjměte vzduchové filtry.
 4. Odstraňte nečistoty vysavačem.
 5. Je-li filtr hodně znečištěný, umyjte ho ve vlažné vodě jemným mýdlovým prostředkem. Nechte důkladně proschnout.
 6. Má-li vaše klimatizace doplňkové aktivní filtry, doporučujeme je před sezónou vyměnit. Zajistíte si tak čistý vzduch bez prachu, pylu, roztočů a jiných alergenů.
 7. Vyčištěné filtry vraťte na svá místa a zaklapněte přední panel.

Rychlou údržbu provádějte každý rok před chladicí sezónou. Ideálně ještě alespoň 1× v průběhu roku podle četnosti používání.

Co dělat, když klimatizace zapáchá?

Vydezinfikujte výparník čisticím roztokem na klimatizace. Čistění dezinfekčním sprejem doporučujeme i jako účinnou prevenci proti zápachu, plísním a dalším mikroorganismům.

Návod na použití čističe klimatizace:

 1. Vraťte vyčištěnou klimatizaci do sítě a zapněte ji.
 2. Otevřete kryt výparníku.
 3. Sprej protřepejte a nastříkejte cca 1/3 lahvičky na celou plochu výparníku.
 4. Nechte alespoň 10 minut působit při zapnutém chlazení – zvýšíte tak efekt čištění.

O víc se starat se nemusíte. Nečistoty se odplaví spolu s kondenzátem. Přístroj tak vydezinfikujete a vyčistíte i „zevnitř“.

Doporučujeme použít přípravek před každou sezónou. Zamezíte tak tvorbě plísní, bakterií i zápachu. Neaplikujte na nevyčištěné vzduchové filtry.

Údržba venkovní jednotky

Pokud máte přístup k venkovní jednotce, také ji oprašte a otřete. Žebrování můžete profouknout stlačeným vzduchem. Pokud je jednotka hůře přístupná, přizvěte na pomoc firmu, která ji instalovala, nebo profesionální servis klimatizací.

Potřebujete nový dálkový ovladač, hadici, filtr nebo jiné příslušenství k nástěnné klimatizaci Whirlpool? Využijte naši infolinku 840 110 112. Pomůžeme vám vybrat to nejlepší příslušenství k vaší jednotce

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Marek Proche
Marek vám rád pomůže s výběrem toho správného příslušenství nebo náhradního dílu. Má pod palcem celý proces objednávek od webchatu až po expedici.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 733

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Výměna tepelné izolace u horkovzdušné trouby Whirlpool
Ivan Soukup

Ivan Soukup

10. listopadu 2023
3 minuty čtení

Tepelná izolace v horkovzdušné troubě Whirlpool je navržena tak, aby minimalizovala tepelné ztráty a udržela teplo uvnitř trouby. Teplo se tak lépe rozprostírá uvnitř trouby a pečení jídla probíhá rychleji a efektivněji. Díky tepelné izolaci se také snižuje spotřeba elektrické energie. Pokud by trouba nebyla izolována, teplo by unikalo ven a trouba by musela pracovat déle na maximální výkon, aby udržela požadovanou teplotu. To by znamenalo vyšší spotřebu energie a vyšší náklady na elektřinu.

Zobrazit celý článek
Náhradní Ložiska - Tajemství dlouhého života vašich spotřebičů
Jiří Fuller

Jiří Fuller

20. října 2023
3 minuty čtení

Ložiska, která najdete hlavně v pračkách, ale objevují se i v motorech u myček nádobí nebo sušiček prádla a v dalších zařízeních, jsou jedním z klíčových prvků, který může ovlivnit délku života vašich spotřebičů, jsou ložiska. A pokud jste majiteli spotřebičů Whirlpool, máme pro vás skvělou zprávu! Právě teď můžete v našem e-shopu pořídit ložiska značek SKF, HIC a GPZ za výhodné ceny.

Zobrazit celý článek
Krok za krokem: Jak vyměnit dvířka mrazničky u chladničky Whirlpool ARG 913 a Whirlpool Ikea HUTTRA
Marek Proche

Marek Proche

14. září 2023
3 minuty čtení

Výměna dvířek mrazáku může být nutná z různých důvodů, například kvůli poškození otevírání dveří, poškozenému těsnění nebo jejich celkovému opotřebení. Vyměnit dvířka mrazničky u chladničky Whirlpool ARG 913 a Ikea Huttra může znít složitě, ale nebojte se! V našem krok za krokem průvodci výměnou dvířek vám ukážeme, jak tento proces zvládnout snadno a bez starostí.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×