Čištění nástěnné klimatizace Whirlpool před sezónou
Marek Proche
15. května 2018
3 minuty čtení

Zapínáte klimatizaci po zimě? Proveďte rychlou předsezónní údržbu. Vyplatí se to. Čištěním ochráníte spotřebič od závady a ušetříte za energie. Poznáte to i na čistotě vzduchu.

Nástěnné klimatizace Whirlpool vynikají moderní invertorovou technologií. Oproti běžným splitovým jednotkám ušetří přes 40 % energie, a to díky okamžitému startu na plný výkon. Pravidelným čištěním filtrů zajistíte správnou účinnost zařízení.

Domácí údržba vnitřní jednotky

 1. Odpojte spotřebič od elektrické sítě.
 2. Otřete vnější plochy měkkým vlhkým hadříkem.
 3. Čištění vzduchových filtrů: Otevřete přední kryt a vyjměte vzduchové filtry.
 4. Odstraňte nečistoty vysavačem.
 5. Je-li filtr hodně znečištěný, umyjte ho ve vlažné vodě jemným mýdlovým prostředkem. Nechte důkladně proschnout.
 6. Má-li vaše klimatizace doplňkové aktivní filtry, doporučujeme je před sezónou vyměnit. Zajistíte si tak čistý vzduch bez prachu, pylu, roztočů a jiných alergenů.
 7. Vyčištěné filtry vraťte na svá místa a zaklapněte přední panel.

Rychlou údržbu provádějte každý rok před chladicí sezónou. Ideálně ještě alespoň 1× v průběhu roku podle četnosti používání.

Co dělat, když klimatizace zapáchá?

Vydezinfikujte výparník čisticím roztokem na klimatizace. Čistění dezinfekčním sprejem doporučujeme i jako účinnou prevenci proti zápachu, plísním a dalším mikroorganismům.

Návod na použití čističe klimatizace:

 1. Vraťte vyčištěnou klimatizaci do sítě a zapněte ji.
 2. Otevřete kryt výparníku.
 3. Sprej protřepejte a nastříkejte cca 1/3 lahvičky na celou plochu výparníku.
 4. Nechte alespoň 10 minut působit při zapnutém chlazení – zvýšíte tak efekt čištění.

O víc se starat se nemusíte. Nečistoty se odplaví spolu s kondenzátem. Přístroj tak vydezinfikujete a vyčistíte i „zevnitř“.

Doporučujeme použít přípravek před každou sezónou. Zamezíte tak tvorbě plísní, bakterií i zápachu. Neaplikujte na nevyčištěné vzduchové filtry.

Údržba venkovní jednotky

Pokud máte přístup k venkovní jednotce, také ji oprašte a otřete. Žebrování můžete profouknout stlačeným vzduchem. Pokud je jednotka hůře přístupná, přizvěte na pomoc firmu, která ji instalovala, nebo profesionální servis klimatizací.

Potřebujete nový dálkový ovladač, hadici, filtr nebo jiné příslušenství k nástěnné klimatizaci Whirlpool? Využijte naši infolinku 840 110 112. Pomůžeme vám vybrat to nejlepší příslušenství k vaší jednotce

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Marek Proche
Marek vám rád pomůže s výběrem toho správného příslušenství nebo náhradního dílu. Má pod palcem celý proces objednávek od webchatu až po expedici.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 730

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Jak vyměnit motorek distribuce vody (divertor) v myčce Whirlpool
Ivan Soukup

Ivan Soukup

29. května 2023
6 minut čtení

Správně fungující myčka nádobí je nepostradatelným spotřebičem každé moderní kuchyně. Nicméně, stejně jako jakékoli jiné elektromechanické zařízení, i myčky nádobí se mohou časem setkat s problémy. Jedním z běžných problémů, které mohou ovlivnit výkon myčky, je vadný motorek distribuce vody - divertor. V tomto příspěvku se podíváme na problémy, které naznačují potřebu výměny motoru distribuce vody, jak divertor vyměnit a základních rad, jak problémům s divertorem předcházet.

Zobrazit celý článek
Jak vyměnit napouštěcí ventil pračky: Průvodce krok za krokem
Ivan Soukup

Ivan Soukup

22. května 2023
6 minut čtení

V moderní době, kdy čas hraje zásadní roli, mají domácí spotřebiče významnou roli při zjednodušování našich každodenních prací. Mezi nimi vyniká pračka, jako skutečný společník šetřící čas a energii. V srdci tohoto zázraku pohodlí leží životně důležitá součást známá jako napouštěcí ventil. Napouštěcí ventil je zodpovědný za řízení přívodu vody do pračky, což je nezbytnou součástí celkové funkčnosti a účinnosti spotřebiče.

Zobrazit celý článek
Jak vyměnit vzduchovou klapku v NoFrost chladničce Whirlpool.
Jiří Fuller

Jiří Fuller

10. května 2023
3 minuty čtení

Vzduchová klapka C00480597 je důležitou součástí NoFrost chladniček Whirlpool. Pomáhá regulovat proudění studeného vzduchu v chladničce, zajišťuje stálou teplotu a vaše potraviny zůstávají čerstvé. Pokud je vzduchová klapka poškozená nebo nefunguje správně, může to vést k problémům s chladicím systémem vaší chladničky, což může způsobit zkažení potravin nebo dokonce vést k poruše samotné chladničky. V tomto článku vám poskytneme krok za krokem návod, jak vyměnit vzduchovou klapku C00480597 ve vaší NoFrost lednici Whirlpool.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×