Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Jak se zbavit vodního kamene ve Vaší pračce
Marek Proche
10. března 2023
4 minuty čtení

Nestarali jste se pravidelně o svoji pračku a nyní již díky všudypřítomnému vodnímu kameni nevypadá a nepere, jako když byla nová? Nebo se z ní dokonce line nepříjemný zápach?

Dnes se podíváme na to, jak se těchto nepříjemných neduhů zbavit.

Pokud v pračce pouze perete a nevěnujete dostatečnou péči její údržbě, tak může docházet k usazování vodního kamene. Pravděpodobnost vzniku a usazování vodního kamene je závislá na tvrdosti Vaší vody. Čím je voda tvrdší, tím je riziko vzniku a usazování vodního kamene vyšší. Vodní kámen se tedy může usazovat ve všech částech pračky, kam se dostává voda a to může mít vliv na správný chod Vaší pračky. Například vodní kámen usazený na topném tělese snižuje jeho účinnost. Je potřeba více času k ohřevu vody na nastavenou teplotu. Tím se prodlouží doba pracího programu a v souvislosti s tím i navýší spotřeba elektrické energie. Když se vodní kámen neodstraní, tak může časem dojít k samotnému poškození samotného topení pračky, ale i dalších komponent pračky.

Těmto problémům se dá jednoduše předcházet pomocí profesionální řady čistících prostředků WPro od společnosti Whirlpool.

Pro boj s vodním kamenem nabízí tato řada několik kvalitních produktů:

  • Magnetický odvápňovač vody WPro MWC 015, který se instaluje mezi vodovodní kohoutek a přívodní hadici. Tento odvápňovač doporučujeme v případě, že máte hodně tvrdou vodu.
  • Odstraňovač vodního kamene WPro DES 708. Tento přípravek použijte v případě, že jste se dlouho nevěnovali údržbě Vaší pračky nebo nemáte příliš tvrdou vodu. Pokud nemáte příliš tvrdou vodu, tak stačí přípravek použít jednou za šest měsíců.
  • Odstraňovač vodního kamene WPro DES 125. Přípravek je určen pro domácnosti s hodně tvrdou vodou a slouží k pravidelné údržbě. Prostředek se požívá 1x za měsíc při běžné intenzitě praní a balení vydrží na celý rok.

 

Stručný návod k použití čistících přípravků:

WPro DES 708 - Třetinu obsahu balení nasypte do dávkovače pracího prostředku a zbytek následně přímo do bubnu pračky. Nepřidávejte další čisticí prostředky. Spusťte cyklus bez předpírky na minimálně 60°C (spotřebič musí být prázdný).

WPro DES 125 - Vysypte obsah jednoho sáčku do zásuvky dávkovače nebo přímo dovnitř Vaší pračky nebo myčky nádobí. Nepřidávejte další čisticí prostředky. Spusťte cyklus bez předpírky na minimálně 60°C (spotřebič musí být prázdný).

 

Další nepříjemností, která může u pračky díky nepravidelné péči nastat, je nepříjemný zápach, který většinou vychází hlavně z bubnu pračky. Ten způsobují různé bakterie, kterým se daří na vlhkých místech, kde se mohou navíc usazovat prací prostředky a různé nečistoty.

V takovém případě je potřeba:

  • Vyčistit gumové těsnění, ve kterém se mohou usazovat zbytky pracích přípravků i nečistoty z prádla.
  • Vyjmout a vyčistit vodní filtr, který bývá umístěn na přední stěně ve spodní části pračky.
  • Vyjmout a vyčistit dávkovač pracího prášku a aviváže.
  • Nakonec použijte tablety pro odstranění zápachu z pračky WPro AFR 301 (3 tablety) nebo WPro AFR 431 z profesionální řady čistících prostředků WPro.

 

Při ochraně před vodním kamenem nezapomínejte ani na Vaši myčku. U té je základem ochrany včasné doplnění regenerační soli. V naší nabídce najdete regenerační sůl WPro DWS 116 nebo  výhodné 5 kg balení regenerační soli. V případě, že Vás trápí mastnota v myčce, tak použijte Odmašťovač pro myčky nádobí Wpro DDG 122.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Marek Proche
Marek vám rád pomůže s výběrem toho správného příslušenství nebo náhradního dílu. Má pod palcem celý proces objednávek od webchatu až po expedici.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 730

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Příprava klimatizace na sezónu
Marek Proche

Marek Proche

23. března 2023
1 minuta čtení

S příchodem jara nastává čas, kdy je potřeba připravit Vaší nástěnnou i mobilní klimatizaci na nastávající letní sezónu.

Zobrazit celý článek
Jak se zbavit vodního kamene ve Vaší pračce
Marek Proche

Marek Proche

10. března 2023
4 minuty čtení

Nestarali jste se pravidelně o svoji pračku a nyní již díky všudypřítomnému vodnímu kameni nevypadá a nepere, jako když byla nová? Nebo se z ní dokonce line nepříjemný zápach?

Zobrazit celý článek
Jak vyměnit těsnění u ledničky, mrazáku Whirlpool
Marek Proche

Marek Proche

2. března 2023
4 minuty čtení

Důvodů pro výměnu těsnění mrazáku může být několik. Počínaje mechanickým poškozením, tím že těsnění nedrží v drážce nebo únavou materiálu, která způsobuje netěsnost. Díky tomu dochází k únikům z mrazáku a to má vliv na výslednou spotřebu chladničky a celkově i její životnost.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×