Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Jak vyměnit těsnění u ledničky, mrazáku Whirlpool
Marek Proche
2. března 2023
4 minuty čtení

Důvodů pro výměnu těsnění mrazáku může být několik. Počínaje mechanickým poškozením, tím že těsnění nedrží v drážce nebo únavou materiálu, která způsobuje netěsnost. Díky tomu dochází k únikům z mrazáku a to má vliv na výslednou spotřebu chladničky a celkově i její životnost.

 

Nyní krok za krokem celý postup výměny těsnění

 Základem je objednat správné těsnění pro Vaši chladničku. K tomu budete potřebovat identifikační kódy, které najdete na servisním štítku Vaší chladničky. Tyto kódy jsou známé jako Industriální kód / Industrial code, který je na štítku označen zkratkou IC případně Ind. C. a Servisní číslo / Service number. Servisní číslo je na štítku označeno 12NC a u novějších modelů Prod. N. Ty kódy jsou zpravidla dvanáctimístné s výjimkou starších modelů značky Indesit a Hotpoint, kde je kód jedenáctimístný. Pokud jsou na štítku uvedeny oba dva identifikační kódy, tak pro vyhledání správného dílu použijte Industriální kód (IC).

Servisní štítek chladničky najdete na vnitřní stěně chladící části. Abyste se ke štítku dostali, tak je potřeba vyndat zásuvku na ovoce/zeleninu. Servisními štítky se podrobné zabýváme v samostatném článku na našem blogu.

 

Nyní, když máme správné magnetické těsnění, můžeme přistoupit k samotné výměně.

Odstraňte staré těsnění. Způsob odstranění těsnění se bude lišit podle způsobu, jakým je těsnění ke dveřím přichyceno.

  • Původní těsnění je pouze vsazeno do připravené drážky. U tohoto způsobu stačí staré těsnění z drážky vytáhnout.
  • Původní těsnění je vsazeno do připravené drážky a zároveň je přilepeno izolační pěnou, kterou se plní dutina dveří. V tomto případě doporučujeme výměnu přenechat autorizovanému servisu.

Po odstranění původního těsnění vyčistěte drážku a dveře pomocí čistícího spreje WPro FRI 102. Tento sprej je možné použít pro čištění celého vnitřku chladničky / mrazničky.

V tuto chvíli máme dveře se systémem uchycení do drážky připravené k instalaci nového těsnění. Nové těsnění vložte a zamačkejte do drážky. Následně zkontrolujte těsnění po celém obvodu a ujistěte se, že drží pevně v drážce. Zavřete dveře mrazáku a proveďte kontrolu netěsnosti po celém obvodu těsnění dveří, a to zejména v rozích. Pokud zjistíte případné nedostatky v přilnavosti dveří, tak je opravte. Těsnění případně nahřejte v místech netěsnosti fénem na vlasy a opravte mezery. Nahřáté těsnění změkne a je možné ho lépe tvarovat, abyste dosáhli optimální těsnosti.

Jak na výměnu těsnění dveří mrazáku se můžete také podívat v našem video návodu:

 

Pro správné fungování chladničky můžete mimo čistícího spreje WPro FRI 102 z profesionální řady čističů a příslušenství Wpro zakoupit pohlcovač zápachu Wpro DEO 213, který pohltí nepříjemné pachy například z aromatických potravin. Pokud je Vaše chladnička vybavena ventilátorem, který umožňuje instalaci antibakteriálního microban filtru, tak tento filtr nezapomínejte měnit každých 6 měsíců.

Do chladničky Whirlpool amerického typu (SBS) s výrobníkem ledu ARC 7559 IX Aqua nabízíme vodní filtr WPro USC 009/1 (SBS 002, SBS 200). Pro novější model WQ9I FO1BX a WQ9I MO1L máme vodní filtr WPro USC 002. V naší nabídce je i Sada WPro UKT 002 k připojení amerických chladniček k přívodu vody. Pro oddíl mrazáku můžete použít univerzální výrobník ledu WPro ICM 101.  

Máte k výměně těsnění nebo k nalezení správného dílu jakékoli otázky? Neváhejte nás kontaktovat.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Marek Proche
Marek vám rád pomůže s výběrem toho správného příslušenství nebo náhradního dílu. Má pod palcem celý proces objednávek od webchatu až po expedici.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 730

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Příprava klimatizace na sezónu
Marek Proche

Marek Proche

23. března 2023
1 minuta čtení

S příchodem jara nastává čas, kdy je potřeba připravit Vaší nástěnnou i mobilní klimatizaci na nastávající letní sezónu.

Zobrazit celý článek
Jak se zbavit vodního kamene ve Vaší pračce
Marek Proche

Marek Proche

10. března 2023
4 minuty čtení

Nestarali jste se pravidelně o svoji pračku a nyní již díky všudypřítomnému vodnímu kameni nevypadá a nepere, jako když byla nová? Nebo se z ní dokonce line nepříjemný zápach?

Zobrazit celý článek
Jak vyměnit těsnění u ledničky, mrazáku Whirlpool
Marek Proche

Marek Proche

2. března 2023
4 minuty čtení

Důvodů pro výměnu těsnění mrazáku může být několik. Počínaje mechanickým poškozením, tím že těsnění nedrží v drážce nebo únavou materiálu, která způsobuje netěsnost. Díky tomu dochází k únikům z mrazáku a to má vliv na výslednou spotřebu chladničky a celkově i její životnost.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×