Myčka nádobí nepracuje, jak má? Vyčistěte, nebo vyměňte mycí ramena
Marek Proche
23. května 2018
3 minuty čtení

Skleničky, talířky ani příbory nevyndáváte z myčky tak čisté, jak byste si přáli? Na vině mohou být ucpaná nebo poškozená mycí ramena. Problém vyřešíte i bez technika. Přečtěte si, jak na to.

Kam čert nemůže, nastrčí špínu

Nejčastějším důvodem, proč myčka špatně myje, je ucpání trysek mastnotou nebo zbytky potravin. Začněte proto důkladným vyčištěním celého interiéru speciálním přípravkem. Doporučujeme odmašťovač z profesionální řady Wpro. Odstraňuje zápach, zlepšuje výkon spotřebiče a prodlužuje jeho životnost.

Návod na použití odmašťovače:

 1. Vyprázdněte myčku.
 2. Zavřete prázdnou násypku na prášek.
 3. Zvolte dlouhý program.
 4. Počkejte, než se rozsvítí kontrolka hlavního mytí nebo uslyšíte otevření násypky.
 5. Nyní vysypejte celý obsah 250gramového balení na dno prázdné myčky.
 6. Spusťte program.

Tento postup je důležitý proto, abyste zamezili spláchnutí přípravku na začátku programu. Pročištění by pak nebylo dokonalé.

Doporučujeme čistit myčku každých 6 měsíců. Zabráníte tak nepříjemnému zápachu a poškození zbytky potravin.

Kontrola mycích ramen

Vyjměte postupně oba díly pod horním i dolním košem a zkontrolujte je.

 • Rameno pod horním košem

Sejmete ho velmi snadno. Vysuňte horní koš a pootočte plastovou maticí směrem doleva o čtvrt otáčky. Vytáhněte celý díl pohybem dolů.

 • Rameno pod spodním košem

Pootočte plastovou maticí doprava. Vysuňte díl směrem vzhůru.

Novinka Whirlpool: Střední mycí rameno

U myček Whirlpool najdete ještě nový typ – střední rameno pro lepší splachování prášku z násypky. Díky šikovnému úhlu trysek lépe rozpustí a roznese čisticí prostředek po celém prostoru myčky. Čistič se tak dostane opravdu ke všem kouskům nádobí. K údržbě stačí pravidelně používat profesionální odmašťovač.

Kdy ramena měnit a jak na montáž?

Pokud je některé z ramen volné v uložení nebo prasklé, vyměňte je za nové. Poškození může být příčinou nedostatečného umytého nádobí nebo vytékání vody z myčky. Používejte vždy originální mycí ramena.

Návod na výměnu

Při montáži postupujte přesně opačně, než když jste ramena sundávali.

 1. Nasuňte nový díl do nátrubku.
 2. Dotáhněte plastovou matici otočením.
 3. Vyzkoušejte, že se celá lopatka volně otáčí kolem své osy.

Myčka pořád nefunguje, jak má, vytéká nebo vydává divné zvuky? Kontaktujte náš značkový servis. Obraťte se na nás i pro jakékoli dotazy – od pondělí do čtvrtka od 8 do 18 hodin, v pátek do 15.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Marek Proche
Marek vám rád pomůže s výběrem toho správného příslušenství nebo náhradního dílu. Má pod palcem celý proces objednávek od webchatu až po expedici.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 733

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

FAQ
Co znamená chyba F2 nebo chyba FH u myčky Whirlpool
Ivan Soukup

Ivan Soukup

16. července 2024
3 minuty čtení

Pokud vaše myčka značky Whirlpool hlásí chybu F2 nebo chybu FH, nemusí se vždy jednat o zásadní problém. U jednoduších modelů se může zobrazit červený kohoutek a u modelů s textovým displejem se zobrazí H2O. Tyto kódy signalizují problémy s přívodem vody nebo jejím čerpáním, které mohou být způsobeny různými faktory. . Předtím než zavoláte servisní techniky, můžete sami zkusit provést několik kontrolních kroků. V následující části článku se podíváme na možné příčiny těchto chyb.

Zobrazit celý článek
Letní výprodej: Nejlepší dezinfekční a čisticí spreje pro vaši klimatizaci za skvělé ceny
Marek Proche

Marek Proche

2. července 2024
3 minuty čtení

Klimatizace jsou nedílnou součástí našich domovů, pracovišť i automobilů. Jejich správná údržba a čištění je klíčové pro zajištění čistého a zdravého prostředí. Proto jsme pro vás připravili letní výprodej, kde můžete získat ty nejlepší dezinfekční a čisticí spreje pro vaši klimatizaci za skvělé ceny. Tyto produkty jsou vysoce účinné, spolehlivé a oblíbené mezi profesionály i běžnými uživateli. Vybrat si můžete z široké nabídky profesionálních čisticích prostředků, které vám pomohou udržet vaši klimatizaci v perfektním stavu.

Zobrazit celý článek
Prázdninový výprodej náhradních dílů a příslušenství
Marek Proche

Marek Proche

17. června 2024
4 minuty čtení

Potřebujete originální náhradní díl pro váš spotřebič, což může být vestavná trouba, sporák, pračka, myčka nádobí, sušička prádla, varná deska, lednice, mrazák, kávovar, výrobník ledu, či jiný výrobek od značek Whirlpool, Indesit, Bauknecht nebo Hotpoint? Využijte náš výprodej, kde najdete skladové položky, náhradní díly, profesionální péči a zajímavé doplňky značky Whirlpool WPro. Máme tu vše od náhradních dílů až po originální příslušenství k vašemu spotřebiči.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×