Výměna modulu automatického otevírání dveří NaturalDry u myček Whirlpool: Průvodce krok za krokem
Jiří Fuller
21. června 2023
4 minuty čtení

Automatické otevírání dveří je praktickou funkcí, která přidává pohodlí při používání myčky nádobí. Pokud vlastníte myčku Whirlpool s funkcí NaturalDry a zjistíte, že automatické otevírání dveří nefunguje správně, nezoufejte. V tomto článku vám ukážeme, jak jednoduše vyměnit díl automatického otevírání dveří na myčce Whirlpool a vrátit tak vašemu spotřebiči plnou funkčnost.

Diagnostika problému: Před samotnou výměnou se ujistěte, že je funkce pro použitý program dostupná. Tato informace je uvedena v tabulce programů v návodu k vaší myčce. Funkci NaturalDry je možné úplně vypnout. Ujistěte se tedy, zda nemáte funkci na myčce vypnutou. Postup je opět uveden v návodu k použití myčky.

Příprava: Před začátkem výměny modulu automatického otevírání dveří se ujistěte, že máte správný díl pro váš konkrétní model myčky Whirlpool nebo můžete vybírat i z kategorie zámků dveří pro myčky. Modul automatického otevírání dveří můžete zakoupit v našem e-shopu náhradních dílů. Pro vyhledání správného dílu pro vaši myčku budete potřebovat znát její servisní číslo. Jak servisní číslo najít se dozvíte v tomto článku. Dále si zkontrolujte, zda máte po ruce nástroje jako šroubovák, klíč, kleště a izolační pásku. 

Krok 1 – zpřístupnění modulu automatického otevírání dveří:

Volně stojící myčka: Demontujte vrchní desku myčky. K tomu stačí vyšroubovat dva šrouby v zadní části vrchní desky.

Vestavná myčka: Myčku je třeba vysunout z korpusu kuchyně. K tomu je potřeba uvolnit šrouby, kterými je myčka ke korpusu kuchyně připevněna. Většinou se jedná o dva šrouby, kterými je myčka přišroubována ke spodní části pracovní desky.

Samotný modul najdete na vrchu myčky zhruba ve střední části vpředu viz úvodní obrázek.

Krok 2 - Odpojení starého dílu:

Modul automatického otevírání dveří je připojen k drátům a několika dalším součástkám. Odpojte tato připojení tak, abyste uvolnili starý díl a mohli ho odebrat. Nezapomeňte odšroubovat šroubky, kterými je modul k myčce připevněn.

Krok 3 - Nainstalování nového dílu:

Vezměte nový modul automatického otevírání dveří a připojte ho ke stejným místům, odkud jste odebrali ten původní. Ujistěte se, že jsou všechna připojení pevně a správně zajištěna.

Krok 4 – zkompletování myčky:

Volně stojící myčka: Vraťte vrchní desku zpět na své místo a nezapomeňte ji připevnit šrouby v zádní část.

Vestavná myčka: Zasuňte myčku zpět do korpusu kuchyně a přišroubuje ji šrouby zpět ke korpusu, tak jak byla před demontáží.

Krok 5 - testování a dokončení:

Po uvedení myčky do původního stavu můžete myčku znovu připojit k elektrickému proudu a zapnout přívod vody. Funkčnost mechanismu automatického otevření dvší můžete otestovat pomosí postupu uvedeného ve videu níže.

 

Mějte na paměti, že proces výměny dílu automatického otevírání dveří se může mírně lišit v závislosti na konkrétním modelu myčky Whirlpool.

Výměna modulu automatického otevírání dveří u myčky Whirlpool je postup, který můžete provést sami, pokud jste vybaveni správnými nástroji a máte základní technické dovednosti. Pamatujte však, že je vždy lepší nechat tento úkon provést kvalifikovaným servisním technikem, zejména pokud si nejste jisti, že to zvládnete nebo pokud je myčka v záruce. Pravidelná údržba a kontrola vaší myčky pomáhají zajistit její optimální výkon a dlouhou životnost.

Pokud výše uvedené kroky nepomohly, tak se může jednat o závažnější problém a je třeba kontaktovat servis. V Praze Vám rádi s opravou spotřebiče z portfolia značek Whirlpool Corporation u nás v AP Servisu pomůžeme.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Jiří Fuller
Specialista na náhradní díly
Jirka rozumí sortimentu rodiny Whirlpool jako málokdo na českém trhu. Za 20 let praxe poznal každý spotřebič doslova do posledního šroubku. Aktivně se zajímá o všechny novinky v oboru.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 733

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Výměna tepelné izolace u horkovzdušné trouby Whirlpool
Ivan Soukup

Ivan Soukup

10. listopadu 2023
3 minuty čtení

Tepelná izolace v horkovzdušné troubě Whirlpool je navržena tak, aby minimalizovala tepelné ztráty a udržela teplo uvnitř trouby. Teplo se tak lépe rozprostírá uvnitř trouby a pečení jídla probíhá rychleji a efektivněji. Díky tepelné izolaci se také snižuje spotřeba elektrické energie. Pokud by trouba nebyla izolována, teplo by unikalo ven a trouba by musela pracovat déle na maximální výkon, aby udržela požadovanou teplotu. To by znamenalo vyšší spotřebu energie a vyšší náklady na elektřinu.

Zobrazit celý článek
Náhradní Ložiska - Tajemství dlouhého života vašich spotřebičů
Jiří Fuller

Jiří Fuller

20. října 2023
3 minuty čtení

Ložiska, která najdete hlavně v pračkách, ale objevují se i v motorech u myček nádobí nebo sušiček prádla a v dalších zařízeních, jsou jedním z klíčových prvků, který může ovlivnit délku života vašich spotřebičů, jsou ložiska. A pokud jste majiteli spotřebičů Whirlpool, máme pro vás skvělou zprávu! Právě teď můžete v našem e-shopu pořídit ložiska značek SKF, HIC a GPZ za výhodné ceny.

Zobrazit celý článek
Krok za krokem: Jak vyměnit dvířka mrazničky u chladničky Whirlpool ARG 913 a Whirlpool Ikea HUTTRA
Marek Proche

Marek Proche

14. září 2023
3 minuty čtení

Výměna dvířek mrazáku může být nutná z různých důvodů, například kvůli poškození otevírání dveří, poškozenému těsnění nebo jejich celkovému opotřebení. Vyměnit dvířka mrazničky u chladničky Whirlpool ARG 913 a Ikea Huttra může znít složitě, ale nebojte se! V našem krok za krokem průvodci výměnou dvířek vám ukážeme, jak tento proces zvládnout snadno a bez starostí.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×