Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na jaké závady často naráží technici u vrchem plněné pračky Whirlpool AWE 7519
Jiří Fuller
20. února 2023
2 minuty čtení
FAQ

Ptali jsme se našich servisních techniků na jaké závady nejčastěji jezdí a řeší u starších vrchem plněných praček Whirlpool jako např. u typu AWE 7519 a dostali jsme tyto odpovědi:

 

Chyba na displeji pračky F08 ukazuje na vadné topení:

Pokud se objeví na displeji u pračky chybová hláška F08, jedná se pravděpodobně vadné topné těleso, které je třeba vyměnit. Jak na jeho výměnu se můžete podívat v tomto video návodu.

Tip: je dobré udržovat vaše topné těleso a celý vnitřek pračky v dobré kondici. Prodlužte životnost celé pračky za pomoci přípravku na odstranění vodního kamene WPRO DES 708.

 

Prasklá ovládací tlačítka start/reset:

Nejde stisknout na ovládacím panelu start tlačítko, případně nejde reset pracího programu. Je pravděpodobné, že je prasklé ovládací dvoutlačítko start/reset pračky a je nutné ho vyměnit.

 

Netočí se buben pračky, prasklý nebo spadlý řemen:

Pak je nutná výměna řemenu pračky , který je vždy nejlépe identifikovat dle přesného modelu, servisního nebo IC kódu pračky nebo pak dle rozměru (délky i šířky) a druhu drážkování nejčastěji máme drážkování J a H (J –hrubší drážka, H-jemné drážkování).

Pokud je řemen v pořádku a spíše jen padá mohu být na vině hřídele pracího bubnu pračky, které mohou být poškozené. Tyto příruby jsou též vyměnitelné, jak na to se můžete podívat v tomto videu.

Zde platí stejné doporučení na prodloužení živostnosti jako u topného tělesa. S doporučením používat přípravky WPro na pravidelné odvápnění spotřebiče ať už na bázi prášku nebo i jako magnetické odvápňovače, které se šroubují na kohout a na ně pak přívodní hadice k pračce.  

    

AWE 7519 a panel chyba F05

        

 Chyba na displeji pračky F05, chyba NTC senzoru:

Pokud se objeví u pračky AWE chybová hláška F05, jedná se pravděpodobně vadný senzor teploty, který hlídá správnou teplotu vody v pračce a je tedy vhodné jej vyměnit. Pračka Whirlpool chyba f05 značí zpravidla chybu NTC senzoru, ten je umístěný přímo v topné spirále pračky.

 

V případě, že si nejste schopni poradit se vzniklými závadami sami, neváhejte nás kontaktovat.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Jiří Fuller
Specialista na náhradní díly
Jirka rozumí sortimentu rodiny Whirlpool jako málokdo na českém trhu. Za 20 let praxe poznal každý spotřebič doslova do posledního šroubku. Aktivně se zajímá o všechny novinky v oboru.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 730

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Příprava klimatizace na sezónu
Marek Proche

Marek Proche

23. března 2023
1 minuta čtení

S příchodem jara nastává čas, kdy je potřeba připravit Vaší nástěnnou i mobilní klimatizaci na nastávající letní sezónu.

Zobrazit celý článek
Jak se zbavit vodního kamene ve Vaší pračce
Marek Proche

Marek Proche

10. března 2023
4 minuty čtení

Nestarali jste se pravidelně o svoji pračku a nyní již díky všudypřítomnému vodnímu kameni nevypadá a nepere, jako když byla nová? Nebo se z ní dokonce line nepříjemný zápach?

Zobrazit celý článek
Jak vyměnit těsnění u ledničky, mrazáku Whirlpool
Marek Proche

Marek Proche

2. března 2023
4 minuty čtení

Důvodů pro výměnu těsnění mrazáku může být několik. Počínaje mechanickým poškozením, tím že těsnění nedrží v drážce nebo únavou materiálu, která způsobuje netěsnost. Díky tomu dochází k únikům z mrazáku a to má vliv na výslednou spotřebu chladničky a celkově i její životnost.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×