Na jaké závady často naráží technici u vrchem plněné pračky Whirlpool AWE 7519
Jiří Fuller
20. února 2023
2 minuty čtení
FAQ

Ptali jsme se našich servisních techniků na jaké závady nejčastěji jezdí a řeší u starších vrchem plněných praček Whirlpool jako např. u typu AWE 7519 a dostali jsme tyto odpovědi:

 

Chyba na displeji pračky F08 ukazuje na vadné topení:

Pokud se objeví na displeji u pračky chybová hláška F08, jedná se pravděpodobně vadné topné těleso, které je třeba vyměnit. Jak na jeho výměnu se můžete podívat v tomto video návodu.

Tip: je dobré udržovat vaše topné těleso a celý vnitřek pračky v dobré kondici. Prodlužte životnost celé pračky za pomoci přípravku na odstranění vodního kamene WPRO DES 708.

 

Prasklá ovládací tlačítka start/reset:

Nejde stisknout na ovládacím panelu start tlačítko, případně nejde reset pracího programu. Je pravděpodobné, že je prasklé ovládací dvoutlačítko start/reset pračky a je nutné ho vyměnit.

 

Netočí se buben pračky, prasklý nebo spadlý řemen:

Pak je nutná výměna řemenu pračky , který je vždy nejlépe identifikovat dle přesného modelu, servisního nebo IC kódu pračky nebo pak dle rozměru (délky i šířky) a druhu drážkování nejčastěji máme drážkování J a H (J –hrubší drážka, H-jemné drážkování).

Pokud je řemen v pořádku a spíše jen padá mohu být na vině hřídele pracího bubnu pračky, které mohou být poškozené. Tyto příruby jsou též vyměnitelné, jak na to se můžete podívat v tomto videu.

Zde platí stejné doporučení na prodloužení živostnosti jako u topného tělesa. S doporučením používat přípravky WPro na pravidelné odvápnění spotřebiče ať už na bázi prášku nebo i jako magnetické odvápňovače, které se šroubují na kohout a na ně pak přívodní hadice k pračce.  

    

AWE 7519 a panel chyba F05

        

 Chyba na displeji pračky F05, chyba NTC senzoru:

Pokud se objeví u pračky AWE chybová hláška F05, jedná se pravděpodobně vadný senzor teploty, který hlídá správnou teplotu vody v pračce a je tedy vhodné jej vyměnit. Pračka Whirlpool chyba f05 značí zpravidla chybu NTC senzoru, ten je umístěný přímo v topné spirále pračky.

 

V případě, že si nejste schopni poradit se vzniklými závadami sami, neváhejte nás kontaktovat.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Jiří Fuller
Specialista na náhradní díly
Jirka rozumí sortimentu rodiny Whirlpool jako málokdo na českém trhu. Za 20 let praxe poznal každý spotřebič doslova do posledního šroubku. Aktivně se zajímá o všechny novinky v oboru.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 733

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Výměna tepelné izolace u horkovzdušné trouby Whirlpool
Ivan Soukup

Ivan Soukup

10. listopadu 2023
3 minuty čtení

Tepelná izolace v horkovzdušné troubě Whirlpool je navržena tak, aby minimalizovala tepelné ztráty a udržela teplo uvnitř trouby. Teplo se tak lépe rozprostírá uvnitř trouby a pečení jídla probíhá rychleji a efektivněji. Díky tepelné izolaci se také snižuje spotřeba elektrické energie. Pokud by trouba nebyla izolována, teplo by unikalo ven a trouba by musela pracovat déle na maximální výkon, aby udržela požadovanou teplotu. To by znamenalo vyšší spotřebu energie a vyšší náklady na elektřinu.

Zobrazit celý článek
Náhradní Ložiska - Tajemství dlouhého života vašich spotřebičů
Jiří Fuller

Jiří Fuller

20. října 2023
3 minuty čtení

Ložiska, která najdete hlavně v pračkách, ale objevují se i v motorech u myček nádobí nebo sušiček prádla a v dalších zařízeních, jsou jedním z klíčových prvků, který může ovlivnit délku života vašich spotřebičů, jsou ložiska. A pokud jste majiteli spotřebičů Whirlpool, máme pro vás skvělou zprávu! Právě teď můžete v našem e-shopu pořídit ložiska značek SKF, HIC a GPZ za výhodné ceny.

Zobrazit celý článek
Krok za krokem: Jak vyměnit dvířka mrazničky u chladničky Whirlpool ARG 913 a Whirlpool Ikea HUTTRA
Marek Proche

Marek Proche

14. září 2023
3 minuty čtení

Výměna dvířek mrazáku může být nutná z různých důvodů, například kvůli poškození otevírání dveří, poškozenému těsnění nebo jejich celkovému opotřebení. Vyměnit dvířka mrazničky u chladničky Whirlpool ARG 913 a Ikea Huttra může znít složitě, ale nebojte se! V našem krok za krokem průvodci výměnou dvířek vám ukážeme, jak tento proces zvládnout snadno a bez starostí.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×