Co znamená chyba F15 u myček Whirlpool?
Marek Proche
13. dubna 2023
3 minuty čtení
FAQ

U nás v AP Servisu se často setkáváme s dotazem „Co znamená chyba F15 u myček Whirlpool?“ V tomto článku probereme situace, kdy může myčka tuto chybu indikovat a podíváme se na možná řešení problému.

Myčka nádobí ukončila cyklus předčasně a na displeji objevilo označení chyby F 15 a kontrolky ZAPNOUT/VYPNOUT a SPUSTIT/POZASTAVIT rychle blikají.

 Možné příčiny problému poruchy F15:

  • Vypouštěcí hadice je umístěna příliš nízko nebo nedochází k vypouštění do odpadního systému.
  • Řešení: Zkontrolujte, jestli není „zalomená“ vypouštěcí hadice a zda je umístěna ve správné výšce (viz NÁVOD K INSTALACI). Dále prověřte, zda odtéká voda do odpadního systému, zda není ucpaná jímka (cizí předměty, zbytky jídla…) a v případě potřeby nainstalujte vzduchovou klapku.
  • Vzduch v přívodní hadici.
  • Řešení: Zkontrolujte, zda z přívodní hadice neuniká voda nebo jestli nevykazuje jiné narušení, které by mohlo způsobovat vnikání vzduchu.

Nejčastější příčinou pak bývá závada na oběhovém/mycím čerpadle. Nejčastěji používaná mycí čerpadla najdete u náhradních dílů na myčky nádobí. V případě, že se zobrazí na displeji porucha F15, tak se ve většině jedná o tento typ mycích motorů C00302488 a nebo C00731573.

Pro vyhledání správného oběhového/mycího/cirkulačního čerpadla vždy vycházejte ze servisního nebo industriálního kódu (pokud je na spotřebiči uvedeno) vaší myčky. Kde je tento kód na myčce uveden se dozvíte v článku „Potřebujete opravu spotřebiče, nebo náhradní díl? Začněte servisním štítkem“.

Abyste předcházeli nejen chybě F15, tak je třeba věnovat vaší myčce pravidelnou péči. Základem je na myčce správné nastavení tvrdosti vody přiváděné do myčky. Informace o tvrdosti vody lze nalézt mimo jiné na internetu nebo si je vyžádat od dodavatele pitné vody. Další možností je orientační kontrola tvrdosti vody pomocí lakmusového papírku, který zakoupíte v drogerii. Jak tvrdost vody nastavit se dozvíte v návodu k použití myčky.

Dalším důležitým krokem je doplňování zásobníku regenerační soli a to i v případě, že používáte mycí tablety typu All in One. V naší nabídce najdete regenerační sůl WPro DWS 116 nebo  výhodné 5 kg balení regenerační soliAlespoň 1x za půl roku použijte Odmašťovač pro myčky nádobí Wpro DDG 122, který zbaví myčku mastnoty a nepříjemného zápachu.

Pokud tyto kroky nepomohly, tak se bude jednat o závažnější problém a je třeba kontaktovat servis. V Praze Vám rádi s opravou spotřebiče z portfolia značek Whirlpool Corporation u nás v AP Servisu pomůžeme.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Marek Proche
Marek vám rád pomůže s výběrem toho správného příslušenství nebo náhradního dílu. Má pod palcem celý proces objednávek od webchatu až po expedici.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 733

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Výměna tepelné izolace u horkovzdušné trouby Whirlpool
Ivan Soukup

Ivan Soukup

10. listopadu 2023
3 minuty čtení

Tepelná izolace v horkovzdušné troubě Whirlpool je navržena tak, aby minimalizovala tepelné ztráty a udržela teplo uvnitř trouby. Teplo se tak lépe rozprostírá uvnitř trouby a pečení jídla probíhá rychleji a efektivněji. Díky tepelné izolaci se také snižuje spotřeba elektrické energie. Pokud by trouba nebyla izolována, teplo by unikalo ven a trouba by musela pracovat déle na maximální výkon, aby udržela požadovanou teplotu. To by znamenalo vyšší spotřebu energie a vyšší náklady na elektřinu.

Zobrazit celý článek
Náhradní Ložiska - Tajemství dlouhého života vašich spotřebičů
Jiří Fuller

Jiří Fuller

20. října 2023
3 minuty čtení

Ložiska, která najdete hlavně v pračkách, ale objevují se i v motorech u myček nádobí nebo sušiček prádla a v dalších zařízeních, jsou jedním z klíčových prvků, který může ovlivnit délku života vašich spotřebičů, jsou ložiska. A pokud jste majiteli spotřebičů Whirlpool, máme pro vás skvělou zprávu! Právě teď můžete v našem e-shopu pořídit ložiska značek SKF, HIC a GPZ za výhodné ceny.

Zobrazit celý článek
Krok za krokem: Jak vyměnit dvířka mrazničky u chladničky Whirlpool ARG 913 a Whirlpool Ikea HUTTRA
Marek Proche

Marek Proche

14. září 2023
3 minuty čtení

Výměna dvířek mrazáku může být nutná z různých důvodů, například kvůli poškození otevírání dveří, poškozenému těsnění nebo jejich celkovému opotřebení. Vyměnit dvířka mrazničky u chladničky Whirlpool ARG 913 a Ikea Huttra může znít složitě, ale nebojte se! V našem krok za krokem průvodci výměnou dvířek vám ukážeme, jak tento proces zvládnout snadno a bez starostí.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×