Co znamená chyba F15 u myček Whirlpool?
Marek Proche
13. dubna 2023
3 minuty čtení
FAQ

U nás v AP Servisu se často setkáváme s dotazem „Co znamená chyba F15 u myček Whirlpool?“ V tomto článku probereme situace, kdy může myčka tuto chybu indikovat a podíváme se na možná řešení problému.

Myčka nádobí ukončila cyklus předčasně a na displeji objevilo označení chyby F 15 a kontrolky ZAPNOUT/VYPNOUT a SPUSTIT/POZASTAVIT rychle blikají.

 Možné příčiny problému poruchy F15:

  • Vypouštěcí hadice je umístěna příliš nízko nebo nedochází k vypouštění do odpadního systému.
  • Řešení: Zkontrolujte, jestli není „zalomená“ vypouštěcí hadice a zda je umístěna ve správné výšce (viz NÁVOD K INSTALACI). Dále prověřte, zda odtéká voda do odpadního systému, zda není ucpaná jímka (cizí předměty, zbytky jídla…) a v případě potřeby nainstalujte vzduchovou klapku.
  • Vzduch v přívodní hadici.
  • Řešení: Zkontrolujte, zda z přívodní hadice neuniká voda nebo jestli nevykazuje jiné narušení, které by mohlo způsobovat vnikání vzduchu.

Nejčastější příčinou pak bývá závada na oběhovém/mycím čerpadle. Nejčastěji používaná mycí čerpadla najdete u náhradních dílů na myčky nádobí. V případě, že se zobrazí na displeji porucha F15, tak se ve většině jedná o tento typ mycích motorů C00302488 a nebo C00731573.

Pro vyhledání správného oběhového/mycího/cirkulačního čerpadla vždy vycházejte ze servisního nebo industriálního kódu (pokud je na spotřebiči uvedeno) vaší myčky. Kde je tento kód na myčce uveden se dozvíte v článku „Potřebujete opravu spotřebiče, nebo náhradní díl? Začněte servisním štítkem“.

Abyste předcházeli nejen chybě F15, tak je třeba věnovat vaší myčce pravidelnou péči. Základem je na myčce správné nastavení tvrdosti vody přiváděné do myčky. Informace o tvrdosti vody lze nalézt mimo jiné na internetu nebo si je vyžádat od dodavatele pitné vody. Další možností je orientační kontrola tvrdosti vody pomocí lakmusového papírku, který zakoupíte v drogerii. Jak tvrdost vody nastavit se dozvíte v návodu k použití myčky.

Dalším důležitým krokem je doplňování zásobníku regenerační soli a to i v případě, že používáte mycí tablety typu All in One. V naší nabídce najdete regenerační sůl WPro DWS 116 nebo  výhodné 5 kg balení regenerační soliAlespoň 1x za půl roku použijte Odmašťovač pro myčky nádobí Wpro DDG 122, který zbaví myčku mastnoty a nepříjemného zápachu.

Pokud tyto kroky nepomohly, tak se bude jednat o závažnější problém a je třeba kontaktovat servis. V Praze Vám rádi s opravou spotřebiče z portfolia značek Whirlpool Corporation u nás v AP Servisu pomůžeme.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Marek Proche
Marek vám rád pomůže s výběrem toho správného příslušenství nebo náhradního dílu. Má pod palcem celý proces objednávek od webchatu až po expedici.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 730

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Jak vyměnit motorek distribuce vody (divertor) v myčce Whirlpool
Ivan Soukup

Ivan Soukup

29. května 2023
6 minut čtení

Správně fungující myčka nádobí je nepostradatelným spotřebičem každé moderní kuchyně. Nicméně, stejně jako jakékoli jiné elektromechanické zařízení, i myčky nádobí se mohou časem setkat s problémy. Jedním z běžných problémů, které mohou ovlivnit výkon myčky, je vadný motorek distribuce vody - divertor. V tomto příspěvku se podíváme na problémy, které naznačují potřebu výměny motoru distribuce vody, jak divertor vyměnit a základních rad, jak problémům s divertorem předcházet.

Zobrazit celý článek
Jak vyměnit napouštěcí ventil pračky: Průvodce krok za krokem
Ivan Soukup

Ivan Soukup

22. května 2023
6 minut čtení

V moderní době, kdy čas hraje zásadní roli, mají domácí spotřebiče významnou roli při zjednodušování našich každodenních prací. Mezi nimi vyniká pračka, jako skutečný společník šetřící čas a energii. V srdci tohoto zázraku pohodlí leží životně důležitá součást známá jako napouštěcí ventil. Napouštěcí ventil je zodpovědný za řízení přívodu vody do pračky, což je nezbytnou součástí celkové funkčnosti a účinnosti spotřebiče.

Zobrazit celý článek
Jak vyměnit vzduchovou klapku v NoFrost chladničce Whirlpool.
Jiří Fuller

Jiří Fuller

10. května 2023
3 minuty čtení

Vzduchová klapka C00480597 je důležitou součástí NoFrost chladniček Whirlpool. Pomáhá regulovat proudění studeného vzduchu v chladničce, zajišťuje stálou teplotu a vaše potraviny zůstávají čerstvé. Pokud je vzduchová klapka poškozená nebo nefunguje správně, může to vést k problémům s chladicím systémem vaší chladničky, což může způsobit zkažení potravin nebo dokonce vést k poruše samotné chladničky. V tomto článku vám poskytneme krok za krokem návod, jak vyměnit vzduchovou klapku C00480597 ve vaší NoFrost lednici Whirlpool.

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×