VIDEONÁVOD: Výměna termostatu u lednice Whirlpool
Ivan Soukup
12. září 2020
3 minuty čtení

Máte lednici vybavenou klasickým termostatem a její chod vykazuje závady? Možná je na vině právě termostat. Snadno ho vyměníte i bez asistence servisu.

Nejčastější projevy poruchy termostatu ledničky

  • Celá lednice nefunguje
  • Funguje jen občas či se stále vypíná
  • Chladí méně, než byste chtěli – žárovka přitom může svítit

Pokud vaše lednice vykazuje některou z těchto závad, na vině může být vadný termostat. Než se pustíte do výměny, doporučujeme konzultaci s odborným servisem, ať se nepouštíte do zbytečné práce.

Správné nastavení termostatu snižuje energetickou spotřebu a životnost lednice.

Starší versus novější lednice z pohledu konstrukce a úspor

V dřívějších dobách měla většina ledniček hned 2 kompresory: 1 zvlášť pro mrazák a 2. pro chladicí prostor. Toto konstrukční řešení se dnes stává spíše minulostí. Z důvodu energetických úspor má většina chladniček 1 kompresor řízený buď elektronicky, nebo klasickým termostatem s kapilárou.

Mezi nejpoužívanější výrobce moderních termostatů dnes patří například značky Ranco, nebo ze starších Atea či Danfoss.

Jak vybrat správný termostat

Než se pustíte do montáže, je důležité objednat správný termostat padnoucí do modelu vaší chladničky. Nejlépe ho vyberete podle servisního kódu uvedeného na štítku uvnitř spotřebiče. Ve většině ledniček najdete štítek naboční stěně po vysunutí šuplíku na zeleninu. V případě mrazáků štítek hledejte na boční stěně u spodní zásuvky.

Univerzální řešení

Nemůžete štítek najít, nebo se rozhodnout mezi dvěma typy? Existují i univerzální chladničkové nebo mrazničkové termostaty, vhodné do spotřebičů různých značek. Obnoví správný chod spotřebiče a šetří výdaje za elektřinu.

K nejprodávanějším patří:

Postup výměny termostatu u chladničky Whirlpool

Výměnu termostatu níže uvidíte na vestavné lednici Whirlpool ART 6503. Postup u jednotlivých modelů se však příliš neliší.

Videonávod:

Postup:

  1. Odpojte spotřebič od elektrické sítě.
  2. Odmontujte kryt světla s držákem termostatu (u některých modelů není nutné).
  3. Vytáhněte starý termostat z držáku a vyměňte za nový.
  4. Vraťte celý držák i s novým termostatem do lednice.

Ohlídejte si, že váš nový termostat pasuje do původního držáku

V některých případech výrobci již nedodávají původní termostaty. Pokud měníte starý typ za univerzální, ohlídejte si, že pasuje do držáku termostatu. Někdy je držák součástí balení.

Výměna nepomohla? Svěřte opravu lednice autorizovanému servisu

Napište nám, nebo zavolejte na 840 110 122. Opravujeme lednice Whirlpool, Bauknecht, Hotpoint a Indesit.

Nezanedbávejte údržbu ledničky

Životnost všech dílů prodloužíte pravidelným čištěním chladničky. Existují i speciální čisticí spreje do chladniček. Udělají velkou část práce za vás. Jednou za čas proveďte kompletní čištění ledničky podle našeho návodu.

Líbil se vám článek?
Sdílejte jej s přáteli
Ivan Soukup
Servisní technik
Ivan vám poradí se vším od instalace přes čištění až po drobné opravy spotřebičů. Pokud bydlíte v Praze a přilehlém okolí, můžete se při servisních prohlídkách potkat i osobně.
Zeptejte se. Rádi poradíme.
Marek Proche

Marek Proche
Zákaznická podpora

227 191 733

Po–Čt 8:00—17:00
Pá 8:00—15:00

poradna@servis-whirlpool.cz

Položit dotaz

AP blog

Akční slevy na plynové připojovací hadice
Jiří Fuller

Jiří Fuller

20. května 2024
3 minuty čtení

Dnes se zaměříme na akční nabídku kvalitních připojovacích plynových hadic, které jsou nezbytným prvkem při připojení plynových spotřebičů, jako jsou varné desky nebo sporáky. Připojovací hadice jsou vyráběny v souladu s normou EN 14800 a splňují tak veškeré bezpečnostní standardy pro použití v domácnostech. V nabídce máme různé délky plynových hadic vhodných nejen pro plynové spotřebiče Whirlpool, aby každý zákazník našel tu správnou pro své potřeby.

Zobrazit celý článek
Nový produkt: Tabletová regenerační sůl pro myčky nádobí
Jiří Fuller

Jiří Fuller

7. května 2024
3 minuty čtení

V našem e-shopu náhradních dílů jsme právě zařadili nový produkt, kterým je tabletová regenerační sůl určená pro myčky nádobí. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je důležité do myčky nádobí dávat sůl, jaké jsou výhody tabletové soli oproti běžně používané granulované soli a proč je nezbytné sůl pravidelně doplňovat. Tato kvalitní tabletová sůl je navržena tak, aby poskytovala optimální výsledky při mytí nádobí a pomohla zajistit dlouhou životnost myčky nádobí.

Zobrazit celý článek
Top 5 nejprodávanějších náhradních dílů – videoprezentace
Marek Proche

Marek Proche

24. dubna 2024
3 minuty čtení

V dnešní době je stále běžnější, že lidé se sami snaží opravovat své domácí spotřebiče. Chceme vám pomoci s výběrem náhradních dílů pro vaše spotřebiče značek Whirlpool, Indesit, Bauknecht a Hotpoint. Proto jsme pro vás připravili videoprezentaci, ve které prezentujeme top 5 nejprodávanějších produktů z našeho e-shopu. Díky naší široké nabídce a kvalitnímu sortimentu se u nás určitě najde ten správný díl i pro váš spotřebič. 

Zobrazit celý článek
Autorizované servisní centrum

Veškerý servis rodiny Whirlpool

Kamenná prodejna a sklad

Otevřená 5 dní v týdnu

Originální díly a příslušenství

Veškeré zboží přímo od výrobce

Odborný personál

Pomůžeme lajkům i odborníkům

Jednou za čas posíláme informace o speciální akcích, slevách a výprodejích. Nudné a zbytečné obchodní e-maily neposíláme.

×